AKTUÁLNĚ PLNÍME KALENDÁŘ AKCÍ NA NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2023/24
Pro MŠ
nabízíme pohádkový program (viz níže), interaktivní workshop Jak skřítek Kulíšek hledal nevěstu, program na Karneval, adventní program (Mikulášská nadílka, Vánoční hrátky z pohádky do pohádky) a program pro Pasování školáků s králem a královnou

Pro 1. stupeň ZŠ (1. - 3. třída a družiny) nabízíme pohádkový program (viz níže), interaktivní workshop Jak skřítek Kulíšek hledal nevěstu, program na Karneval, adventní program (Mikulášská nadílka, Vánoční hrátky z pohádky do pohádky).

Pro 2. stupeň ZŠ nabízíme výchovné besedy s hudbou (na témata: Divadlo Semafor, Filmová a pohádková tvorba pánů Uhlíře a Svěráka), interaktivní workshop Ze čtenáře spisovatelem, besedy s umělci (hudba, divadlo, literatura).

 

AKTUÁLNĚ K VÁM MŮŽEME PŘIJET ZAHRÁT TŘI POHÁDKY:

O KRÁLI POPLETOVI

POHÁDKA O TEREZCE A MATĚJOVI

O KOUZELNÉM SEMÍNKU

 

AKTUÁLNĚ SE MŮŽETE BAVIT U ZÁBAVNÝCH POŘADŮ:

VESELÉ HRÁTKY Z POHÁDKY DO POHÁDKY (pro děti)

JAK SKŘÍTEK KULÍŠEK HLEDAL NEVĚSTU (pro děti)

ZLATÁ LÉTA ŠEDESÁTÁ

ON MÁ JINOU

PÍSNIČKY Z DIVADEL, FILMŮ A MUZIKÁLŮ

PÍSNIČKY Z DIVADLA SEMAFOR

 

WORKSHOPY 2023 - 2024:

 

- literární "Ze čtenáře spisovatelem"     

 - cílem je napsat a publikovat vlastní dílo pod vedením spisovatelky (tedy pod mým vedením :-D )

Píšete zatím „do šuplíku“ a je Vašim snem vydat knihu? Nedokážete svůj talent posoudit a potřebujete svůj námět či hotové dílo konzultovat? Chcete se naučit, jak na to, aby Vaše kniha zaujala čtenáře? Právě pro Vás jsou určeny víkendové workshopy pod vedením spisovatelky a scenáristky Kateřiny Tomanové. Můžete si vybrat termíny jednodenní a dvoudenní, můžete si vybrat téma, které je pro Vás aktuální.

Varianty:

Pořádáme několik druhů literárních workshopů:

- jednodenní individuální, kde je spojen prvek besedy, ukázky literární tvorby „od nápadu až po vydání knížky“, praktická cvičení. Workshop trvá 4 vyučovací hodiny. Je vhodný pro jednotlivce i skupinky do 5 zájemců. Workshop je možné uspořádat ve Vašem zařízení (kulturním domě, středisku volného času, ve škole apod.) nebo u nás (Ostrava). Cena workshopu je 1500 Kč/ 1 osoba.

- jednodenní hromadný, kde je spojen prvek besedy, ukázky literární tvorby „od nápadu až po vydání knížky“, praktická cvičení. Workshop trvá 4 vyučovací hodiny. Je určen větší skupině zájemců (nad 5 osob). Workshop je možné uspořádat ve Vašem zařízení (kulturním domě, středisku volného času, ve škole apod.) nebo u nás (Ostrava). Je vhodný také jako edukační cvičení lázeňských pacientů. Cena workshopu je 2000 Kč bez ohledu na počet osob.

- celoroční opakovaný (pouze v Ostravě), funguje jako obdoba literárního kroužku. Účastníci se scházejí po celý rok – termíny přizpůsobujeme individuálním potřebám studentů, kteří jsou vedeni k napsání svého literárního díla. Cena workshopu je 3000 Kč/1 osoba na 6 měsíců. Přihlásit se je možné kdykoliv během roku.

- víkendový je určen zájemcům, kteří mají již hotový rukopis, tedy „něco napsali“ a potřebují konzultace k případným korekturám svého díla. Termíny jsou individuální po domluvě. Cena workshopu je 1500 Kč/1 osoba.                  

                  

                   

- divadelní "Z malého diváka hercem"    

- pouze pro děti od 6 do 12 let, cílem je naučit se roli v divadelní pohádce Slepená pohádka s možností hrát v našem dětském divadelním souboru pod vedením zkušeného divadelního herce.

 DSC2265

Máte doma talentované dítě, které by si chtělo zkusit hrát v pohádce? Naše zájezdové divadlo nabízí malým divákům možnost vyzkoušet si nácvik role ve Slepené pohádce, která měla svou divadelní premiéru v červenci 2015. Dítě tak získá jedinečnou možnost zahrát si vedle profesionálního herce z Hudebního divadla v Karlíně a rozhodnout si tak třeba svou budoucí kariéru. Zájemci mohou po absolvování workshopu spolupracovat s divadlem dlouhodobě.

Varianty:

Pořádáme několik druhů divadelních workshopů:

 

- jednodenní (vhodný do škol), kde je spojen prvek besedy, ukázky divadelní tvorby „od nápadu, scénáře až po premiéru“, předehrávky a praktická práce s dětmi, zapojení do jevištního vystupování. Workshop trvá 4 vyučovací hodiny (s přestávkami). Je možný i pro větší počet dětí najednou, neboť vychováváme herce i diváky. Cena workshopu je 3000 Kč.

 

- celoroční opakovaný (pouze v Ostravě), funguje jako obdoba dramatického kroužku. Děti se scházejí po celý rok – termíny přizpůsobujeme potřebám představení a také potřebám dojíždějících dětí z celé ČR. Děti se učí jevištnímu vystupování a nastudují si našepředstavení, ve kterých pak účinkují. Vítáme děti ve věku od 6 do 12 let, které se nebojí a mají chuť se divadlu věnovat. Cena workshopu je 3000 Kč/1 dítě na 6 měsíců. Přihlásit se je možné kdykoliv během roku.

- pětidenní prázdninový workshop v Ostravě (od pondělí do pátku), který funguje obdobně jako letní klub nebo příměstský tábor, kde děti hrají, zpívají a naučí se pod vedenímprofesionálních umělců celé představení. Cena workshopu je 2500 Kč/1 dítě. V ceně jsou kromě programu také 2 svačiny a oběd.

 

Do jednotlivých workshopů je nutná rezervace na čísle 603142068 nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Storno podmínky: Pokud se nemůžete dostavit na daný termín, je třeba se omluvit nejpozději 24 hodin předem a domluvit si náhradní termín workshopu.

 

V případě, že by chtěla některý náš workshop uspořádat škola či kulturní zařízení pro své zájemce, rádi se dohodneme a přijedeme k Vám.

 

Umělecká agentura Kateřiny Tomanové (Zkráceně Umělecká agentura KATO)

Kateřina Tomanová

Bučinská 1387/22

716 00 Ostrava

www.katerinatomanova.cz

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 603 142 068

Denně po – ne 9 – 17 hodin